مهاجرت به استرالیا و کانادا دریافت ویزای کاری و تحصیلی استرالیا و کانادا

شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری استرالیا :

سن بیشتر از ۱۸ سال و کمتر از ۴۵ سال.
رشته تخصصی شما باید در لیست مهارت های لازم استرالیا موجود باشد.
کسب امتیاز لازم در امتحان زبان.
کسب حداقل امتیاز لازم در سیستم امتیاز بندی (در حال حاضر ۶۵ امتیاز).

یکی از مرسوم ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا و کانادا، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی و کاری می‌باشد و با توجه به اینکه کشورهای مذکور تمایل بیشتری به پذیرش مهارجرانی دارند که در توسعه کشور نقش موثر تری داشته باشند، دریافت ویزاهای تحصیلی و کاری از سهولت بیشتری نسبت به سایر روش های مهاجرتی برخوردار است.

همچنین جهت آشنایی بیشتر با مشاغل مورد نیاز در استرالیا، می‌توانید از لیستی که اداره مهاجرت استرالیا هر ساله جهت ایجاد تعادل در بازار کار و پذیرش مهاجر منتشر می‌کند استفاده نمایید. اگرچه استرالیا به طور مستمر در حال پذیرش مهاجر است، اما به دلیل حجم بالای متقاضیان مهاجرت اخذ ویزای کار استرالیا کمی سخت و زمان‌بر شده است.

چنانچه قصد اخذ ویزای کاری یا تحصیلی به استرالیا یا کانادا را دارید، می‌توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات جامعی در خصوص شرایط، مزایا و چالش‌های اخذ ویزای کاری و تحصیلی از مشاوره حرفه‌ای و تخصصی کارشناسان ما در هیواد بهره‌مند شوید.

روش‌های اخذ ویزای کاری استرالیا :

 • مهاجرت افراد متخصص مستقل : این ویزای کار استرالیا، ویزای اقامت دائم می‌باشد.
 • مهاجرت اشخاصی که از حمایت ایالتی برخوردارند : این ویزای کار استرالیا نیز ویزای اقامت دائم استرالیا می‌باشد.
 • مهاجرت به روش حمایت مناطق خاص : این ویزای کار استرالیا، ویزای مشروط سه ساله می‌باشد.

ویزای کاری استرالیا زیر گروه ۱۸۹

زیر گروه ۱۸۹ بهترین حالت ویزای کار استرالیا برای کسانی است که می خواهند اقامت دائم استرالیا را بگیرند زیرا شخص می تواند انتخاب کند که به کدام ایالت برای کار برود و از این جهت از همان ابتدا برای اقامت دائم اقدام میکند، در حقیقت اگر امتیاز شما برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار صورت گیرد خود میتواند نقطه مثبتی باشد زیرا این ویزا یکی از بهترین انواع ویزاهای کار استرالیا برای کسانی است که میخواهند جهت استرالیا و مهاجرت کاری و اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

ویزای کاری استرالیا زیر گروه ۱۹۰

در زیر گروه ۱۹۰ شما فقط می توانید به ایالتی که اسپانسر شما شده مهاجرت کنید و وقتی ویزا را گرفتید باید به همان ایالت بروید البته در این حالت شما امکان انتخاب ایالت خود از بین چند ایالت را دارید ولی نه همه ایالات ها. در زیر گروه ۱۹۰ ویزای کار استرالیا از مدت دو سال ویزایی که به شخص اعطا میشود، اگر شخص یک سال کار کند، به او اقامت دائم اعطا میشود.

پس این ویزا مانند ویزای کار استرالیا زیر گروه ۱۸۹ از ابتدا ویزای اقامت دائم محسوب نمی شود. در این حالت در دو سال اول باید در ایالتی که شما را اسپانسر کرده  اقامت کنید. البته از نظر محدوده جغرافیایی هیچ محدودیتی نخواهید داشت و در آن  ایالتی که اسپانسر شما شده ، هر جایی که بخواهید میتوانید اقامت کنید. بعد از زیر گروه ۱۸۹ که بهترین زیر گروه در مهاجرت به استرالیا از طریق کار است ، این زیر گروه بهترین زیر گروه برای مهاجرت به استرالیا می باشد.

ویزای کاری استرالیا زیر گروه ۴۸۹

زیر گروه بعدی ویزای کار استرالیا زیر گروه ۴۸۹ می باشد، این ویزایی است که یکی از ایالت های استرالیا باید اسپانسر شما شود و ایالت شما هم انتخابی نیست و برای زندگی در این ایالت منطقه خاصی را برای شما تایین می‌کنند.

در ویزای قبلی شما چند گزینه برای اسپانسر شدن داشتید اما در این زیر گروه شما فقط یک ایالت را دارید که انتخاب کنید و در ضمن در بعضی موارد برای کسب امتیاز بیشتر حتی منطقه اقامت شما نیز با انتخاب دولت است و شما نمیتوانید هر محدوده ای را انتخاب کنید.

مدت این ویزا ۴ سال است و لیستی وجود دارد که شامل مناطق کاری شما می باشد.در این نوع ویزا هم شما باید از چهار سال ۲ سال را کار کنید تا ویزای اقامت دائم شما تمدید شود.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

برای تحصیل در استرالیا ، باید ویزای دانشجویی استرالیا بگیرید. شما باید به اداره مهاجرت و مرزبانی (DIBP) استرالیا ثابت کنید که از شرایط زیر را برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا دارید :

 • الزامات قانونی موقت (GTE)
 • شرایط مالی
 • شرط مهارت زبان انگلیسی
 • الزامات سلامت و شخصیت

باید فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را تکمیل کنید، هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و در صورت تایید در مصاحبه شرکت کنید.

چنانچه حوزه فعالیت شما متفاوت از رشته تحصیلی تان باشد و یا دارای مدارک تحصیلی عالیه نباشید اما در زمینه دیگری سابقه کاری موثری داشته باشید بایستی سوابق کاری خود را به همراه مدارک آن به سازمان مربوطه در استرالیا ارائه کنید. پس از آن، سوابق کاری شما ارزیابی شده و مدرک معادل آن برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

نکته مهم: در صورتی که امتیاز شما کم است از امتیاز همسر خود نیز می‌توانید استفاده نمایید.

تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی

دانشجویان پس از اتمام دوره foundation می توانند وارد این مقطع شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا ۳ تا ۴ سال می باشد، برایتحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، مدرک زبان در سطح ایلتس ۶ و معدل بالای ۱۵ ضروری می باشد. هزینهتحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار استرالیا می باشد ( برای تحصیل در رشته های پزشکی نیاز به قبولی در ازمون GAMSAT  است و هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار محاسبه شده است). دانشجویان در این مقطع می توانند ۱۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و به ازای هر ساعت ۵ تا ۱۵ دلار حقوق دریافت نمایند. متقاضیانی که مایل به ادامهتحصیل در کشور استرالیا در رشته ای غیرمرتبط با رشته تحصیلی خود باشند می توانند تحصیلات خود را از دوره foundation شروع کنند.

تحصیل در کشور استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا ۲ تا ۳ سال می باشد. لازمه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا داشتن مدرک زبان در سطح ایلتس ۶.۵، مدرک کارشناسی و معدل بالای ۱۵ است. دانشجویان در این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنند و به ازای هر ساعت ۵ تا ۱۵ دلار حقوق دریافت نمایند. افرادی که در زمینه خاص سابقه کاری دارند می توانند پس از پایان مقطع کارشناسی برای تحصیل در زمینه کاری خود (غیر مرتبط با مدرک کارشناسی) در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا سالانه بین ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار می باشد.

مزایای‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬استرالیا

 • وجود‭ ‬دانشگاه‌های‭ ‬برتر‭ ‬دنیا‭ ‬با‭ ‬رتبه‌های‭ ‬زیر‭ ‬۱۰۰‭ ‬در‭ ‬استرالیا
 • برخورداری‭ ‬از‭ ‬مجوز‭ ‬کار‭ ‬قانونی‭ ‬به‭ ‬مدت‭ ‬۲۰‭ ‬ساعت‭ ‬در‭ ‬هفته‭ ‬در‭ ‬حین‭ ‬تحصیل‭. ‬با‭ ‬کار‌کردن‭ ‬نیمه‌وقت‭ ‬در‭ ‬استرالیا،‭ ‬هزنیه‭ ‬زندگی‭ ‬شما‭ ‬تا‭ ‬حدودی‭ ‬تامین‭ ‬خواهد‭ ‬شد،‭ ‬ضمن‭ ‬اینکه‭ ‬همسر‭ ‬متقاضی‭ ‬نیز‭ ‬می‌تواند‭ ‬به‭ ‬صورت‭ ‬تمام‌وقت‭ ‬کار‭ ‬کند‭.‬
 • برخورداری‭ ‬از‭ ‬مجوز‭ ‬کار‭ ‬تمام‌وقت‭ ‬برای‭ ‬دانشجویان‭ ‬دوره‭ ‬فوق‌لیسانس‭ ‬تحقیقی‭ ‬و‭ ‬دوره‭ ‬دکترا
  دریافت‭ ‬ویزا‭ ‬به‭ ‬مدت‭ ‬حداقل‭ ‬یک‭ ‬سال‭ ‬و‭ ‬نیم‭ ‬بعد‭ ‬از‭ ‬تحصیل‭ ‬برای‭ ‬پیدا‭ ‬کردن‭ ‬کار‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ‬ویژه‭ ‬افرادی‭ ‬که‭ ‬حداقل‭ ‬دو‭ ‬سال‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ‬تحصیل‭ ‬کرده‌اند‭.‬
 • در‭ ‬نهایت‭ ‬از‭ ‬همه‭ ‬مهمتر‭ ‬در‭ ‬صورت‭ ‬دارا‌بودن‭ ‬شرایط‭ ‬امکان‭ ‬اقدام‭ ‬برای‭ ‬اقامت‭ ‬دائم‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ‬از‭ ‬مهم‌ترین‭ ‬مزایای‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ‬می‌باشد‭.‬

آخرین اخبار مهاجرت به استرالیا